Description: Description: logo

Description: Description: atmosphere005

Description: Description: halake032

Description: Description: day3_043

מגמת קולנוע

 

מגמת הקולנוע בישיבה לאמנויות "בר – אילן" בתל אביב מיועדת לתלמידים שבוחרים לשלב לימודים מרתקים של אמנות הקולנוע בעולמם היהודי – האמוני.

 

המגמה פתוחה לתלמידים בעלי יכולת יצירתית, טעונים בסקרנות ובעלי פתיחות לעולם הקולנוע. התלמידים במגמה ירכשו את אהבת הקולנוע תוך שילוב של ביטוי אישי ויצירתי בהפקת סרטים עם לימודים עיוניים מעמיקים של הבנת שפת הקולנוע, תולדותיו והשפעותיו בעידן המודרני.

 

המגמה תטפח עתודת צעירים שומרי מצוות מצויידים במבט ייחודי לקולנוע הישראלי והיהודי ותאפשר לתלמידים להכיר באופן מעמיק את מכלול המרכיבים של אמנות הקולנוע מתוך התנסות מעשית וחווייתית. התלמידים יזכו ללימוד אינטנסיבי  של הכלים הקולנועיים ובהם יסודות הבימוי, ההפקה, התסריטאות, הצילום והעריכה, יתורגלו בסדנאות תאורה וסאונד ויעצימו את יכולות  היצירה, המבע האישי שלהם וצפייה ביקורתית.

 

היצירה הקולנועית מחנכת את התלמידים לעבודת צוות ולשיתוף פעולה הדוק ופורה, התמודדות עם אתגרים הפקתיים, יוזמה ועצמאות.  ובנוסף תוכנית לימודים בין תחומית של האמנויות השונות לצד פילוסופיה ויהדות.

 

התלמידים יפגשו עם יוצרי קולנוע ואמנים, ייחשפו ליצירות המופת של הקולנוע ויתוודעו למגמות החברתיות והאידיאולוגיות שבבסיס החשיבה הקולנועית. דגש מיוחד יושם על הקולנוע היהודי.

 

במהלך שנות לימודיהם במגמה יצרו התלמידים תרגילים וסרטים בז'אנרים שונים, עבודותיהם ישתתפו בפסטיבלים ותחרויות. התלמידים יתנסו בתפקידים שונים ובסופו של המסע הלימודי יפיקו סרט גמר מעשה ידיהם.

 

מגמת הקולנוע מיועדת הן לתלמידים המבקשים לפתח באופן מקצועי את כשרונותיהם וכישוריהם בתחום העשייה הקולנועית, והן לתלמידים סקרנים ושוחרי קולנוע במיטבו המבקשים לרכוש כלים נאותים לצפייה חווייתית וביקורתית בסרטי קולנוע והבנה מעמיקה של שפת הקולנוע, מרכיביו הרבים וסוגותיו (ז'אנרים).

 

תוכנית הלימודים במגמת הקולנוע, כיתות ט' – י"ב, הינה בהיקף חמש יחידות לימוד וכוללת את המקצועות הבאים:

 

-          לימודים עיוניים: יסודות המבע הקולנועי, ותולדות הקולנוע בהיקף של 3 יחידות לימוד.

 

-          לימודים מעשיים: תסריטאות, בימוי, צילום וידאו, עריכת סרטים ותהליך ההפקה הקולנועית. הכוללים פרוייקטון וסרט גמר. בהיקף של 2 יחידות לימוד.

 

 

 

בחינות כניסה למגמת קולנוע

 

 

המיונים למגמה מבוססים על בחינה בכתב שמטרתה היכרות ראשונית עם יכולת הבעה וחשיבה יצירתית.  בנוסף, ייערך ראיון אישי.

 אין צורך בלימוד מקדים.

 

תרגיל לדוגמה:

Description: 9244712-md

 

 

א. תאר את התמונה. התייחס לפרטים רבים ככל האפשר משל היית מתאר את התמונה לאדם עיוור.

 

ב. חבר סיפור עלילתי המבוסס על התמונה. היא יכולה להופיע בהתחלה , באמצע או בסוף.